Otelimiz Hakkında

Kapadokya Ihlara Konakları

Kapadokya Ihlara Konakları otelimizin odalar, teras alanları, şömineli ve mağara oturma alanları ve dahasını izleyebilirsiniz. Otelimiz hakkında merak edilenler oda görselleri, hizmetlerimiz, resepsiyon bölümü, restorant bölümleri....


Kapadokya Ihlara Konakları & Caves , Ihlara Vadisine 14 km mesafedeki eski bir rum kasabası olan ve Kapadokya'nın güneşi olarak tabir edilen Güzelyurt( Gelveri ) 'de bulunmaktadır.

Kapadokya içerisinde tarihi ve doğal dokusu en iyi korunan yerlerden birisi olan güzelyurt  manastırlar vadisi , aziz gregorious kilisesi ( kilise cami), yer altı şehirleri,  kızıl kilise,  yüksek kilise , sivişli kilise gibi onlarca  tarihi ve kültürel yapıya sahip olmasının yanında karamanlı ortodokslar tarafından yapılan yüzlerce antik gelveri evlerini ve antik sokaklarını da barındırmakta ve hergeçen gün artan ziyaretçileriyle bu görkem ve güzelliğini paylaşmaktadır.

Kapadokya ıhlara konakları da bu antik konakların restore edilerek özenle dekore edilmesiyle  kapadokya ziyaretçilerinin hizmetine sunulmuştur. Birbirine çok yakın veya yanyana asırlık  ( ortalama 150 yıllık) 7 konaktan oluşan otelimizin her konağı ve her odası büyüleyici ve mistik bir atmosfere sahiptir ( KARAMANLI KONAĞI, SELANIK KONAĞI, SELÇUKLU KONAĞI, AKINCI KONAĞI, HITIT KONAĞI, ANTIQUE GELVERI CAVE KONAĞI ). Tarihin içinde yaşamanızı mümkün kılan konaklarımız ve odalarımızın herbiri farklı özelliklere sahip olup sizleri her kapadokya ziyaretinizde farklı bir maceranın içine çekmeye hazırdır. Odalarımızın bir kısmı cave ( mağara ) oda şeklinde olup diğerleri ise gelveri doğal taşı ile rum taş ustaları tarafından  yapılmış tarihi kemer odalar tarzındadır.
Konaklarımızın birisi ise misafirlerimiz için restaurant olarak hizmet vermekte olup  180 kişilik kapasiteye sahiptir. Restorantımız içerisinde ayrıca cave ( mağara) tarzı şarap evimiz ve hoşça vakit geçirebileceğiniz cafe barımız da bulunmaktadır.

Kapadokya nın keşfine çıkarken,  kapadokya ya özgü bu mistik atmosfere ve ruha uygun bir yer olan kapadokya ıhlara konakların da misafirimiz olmanız bizleri mutlu kılacaktır.

Tanıtım Videosu

Hizmetlerimiz