KAPADOKYA TAŞ KEMER VE MAĞARA OTELLERİ

KAPADOKYA TAŞ KEMER VE MAĞARA OTELLERİ


Kapadokya Balayı Tatilinin ve Kapadokya Turlarının en önemli unsurlarından birisi de hiç şüphesiz konaklanacak otellerin konseptidir. Kapadokya’nın ruhuna uygun bir Kapadokya otelinde konaklamadıktan sonra Kapadokya’nın o mistik atmosferini teneffüs etmiş sayılmazsınız. Kapadokya’nın o büyülü, gizemli dünyasını deneyimlemek için taş-kemer ve mağara odalara sahip antik konaklar da misafirimiz olun.

Kapadokya balayı otelleri denilince hiç şüphesiz akla tarihi taş kemer Kapadokya otelleri ve mağara odalardan oluşan Kapadokya otelleri gelir. Bazı Kapadokya otelleri hem taş-kemer hem de mağara odaları birlikte barındırabilirler.

Dikkat edilmesi gereken önemli bir diğer konu ise taş veya cave otellerin gerçekten tarihi özelliği olup olmadığıdır. Zira Kapadokya da ki otellerin bir kısmı son 10-20 yılda benzetilerek yapılan taş veya kayaların oyulması ile yapılan cave otellerdir. Kapadokya otelinizi seçerken konaklayacağınız otelin tarihi bir konak veya mağara olup olmadığına en az 150-200 yıllık bir geçmişi olup olmadığını sorgulamanız gerekebilir.

Yeni yapılmış taş veya cave bir otel daha konforlu daha lüks olabilir fakat size zamanda yolculuk hissini yaşatamaz, Kapadokya’nın ruhunu o gizemli atmosferi orada hissedemezsiniz.

Kapadokya butik otelleri, Kapadokya cave oteller, Kapadokya mağara oteller, Kapadokya taş konaklar vb pek çok tanımlama aslında Kapadokya'nın tarihi kemer taş konaklarını ve mağara odalarını işaret etmektedir. Ürgüp otelleri, Göreme otelleri, Uçhisar otelleri, Nevşehir otelleri, Güzelyurt otelleri, Ihlara otelleri, Mustafapaşa otelleri, Ortahisar otelleri içerisinde yeni yapılmış beton yıldızlı oteller veya benzetme ile yapılan taş-mağara oteller bulabileceğiniz gibi tarihi özelliği olan taş-kemer ve mağara oteller de bulabilirsiniz.

Kapadokya Ihlara Konakları & Caves; Kapadokya’nın en iyi korunan tarihi kasabalarından birisi olan Güzelyurt/Gelveri de mübadele den önce yaşayan Karamanlı Ortodoks Hristiyanlar tarafından yapılmış tarihi konaklardan oluşmakta ve taş-kemer mimarinin en güzel örneklerini sizlere sunmaktadır. Yaklaşık150- 200 yaşındaki tarihi konakların kemer ve mağara odaları sizlere zamanda yolculuk hissini yaşatırken muhteşem Hasan Dağı ve manastır vadisi manzarasına sahip terasın da görsel bir şölene yaşayarak, kemer–mağara restaurant ve şömineli cafe barında yöresel lezzetleri tadarak keyifli vakit geçirme şansına sahip olacaksınız. Kapadokya balayı otelleri içerisinde en çok tercih edilen Kapadokya otellerinden birisi olan otelimiz her yıl yerli ve yabancı pek çok Kapadokya ziyaretçisini misafir etmektedir.

KAPADOKYA DA BALAYI TATİLİ VE KAPADOKYA BALAYI OTELLERİ

Kapadokya Balayı Tatili hiç şüphesiz yeni evlenecek çiftler için düğün sürecinin en önemli unsurlarından birisi. Düğün telaşı içerisinde yaşanan büyük koşturmacanın ardından nihayet baş başa kalabileceğiniz ve düğün yorgunluğunu atabileceğiniz tek an. Balayı tatiliniz de dinlenmek güzel ama bu özel anı unutulmaz anılara dönüştürmek için biraz gezi, aksiyon ve aktivite de lazım. Bu nedenle Balayı tatiliniz için yapacağınız balayı oteli ve balayı mekanı seçiminde dinlenme, birlikte eğlenceli vakit geçirme, aktiviteler de olması lazım.

Düğününüz yazın sıcak günlerine denk gelmişse sahil bölgeleri ve deniz tatili alternatif olabilir peki sonbahar da veya ilkbahar da ve hatta kışın düğünü olanlar ne yapacak . Her çiftin bütçesi veya zamanı yurtdışı balayı tatili için yeterli olmayabilir üstelik ülkemiz de çok daha güzel balayı tatil yerleri varken ve hatta Dünya'nın önemli seyahat otoritelerinden birisi olan Lonely Planet bile Dünyanın en iyi balayı yeri olarak Kapadokya’yı seçmişken neden sizde romantik bir balayı tatili için Kapadokya da periler diyarında keşfe çıkmıyorsunuz.

Kapadokya gerçekten de yılın her mevsimi, her ayı balayı çiftleri ne unutulmaz bir balayı tatili sunuyor. Kapadokya balayı otellerinin tarihi kemer ve mağara balayı odalarında zamanda yolculuk yaparcasına konaklayabilir, Kapadokya balayı turları ile Kapadokya’nın gizemli yeraltı şehirlerini, peri bacalarını, vadilerini, kaya oyma mekanlarını keşfe çıkabilirsiniz. Bunun dışında atv safari, balon turu vb pek çok etkinliğe de katılarak balayı tatilinizi çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Kapadoka Ihlara Konakları ve Lanora Turizm Travel seyahat acentasının Kapadokya balayı paketleri ile tarih, doğa, eğlence, macera ve aktivite dolu bir balayı tatili sizleri bekliyor.

Kapadokya Ihlara Konakları & Caves Otel’nin sizler için hazırlanmış kemer veya mağara balayı odasında kahvaltılar ve akşam yemekleri dahil olarak misafirimiz olacak ve Lanora Turizm in profesyonel rehberleri ile Kapadokya turlarına katılarak Kapadokya’yı birlikte keşfe çıkacaksınız.