Balayı Otel Önerileri

Balayı Tatiline Giderken Yanınıza Almanız Gerekenler

Kapadokya Balayı tatili, önceden gidilen tatil türlerinden değişik olacaktır, çünkü bu tatil eşiniz ile ilk geçirdiğiniz en özel günlerden biri olacaktır. Kendinizi her daim güzel ve pozitif hissedeceksiniz, fotoğraf çekilerek yaşadığınız anı doyumsuz kılacaksınız. Bu nedenle yanınızda muhakkak olması gerekenlerin için fotoğraf makinenizi yanınızda bulundurun...

fotoğraf maiknası
Balayı tatiline giderken yanınıza alacağınız araç gereçleri mekana göre seçmek en güzeli olacaktır. Güneş ışıkları kumsala vururken, hafiften gelen deniz rüzgarı ve sesinin bulunduğu yere gidecekseniz yanınıza mutlaka mayolarınızı alın ve kavurucu sıcaktan kendinizi ve eşinizi korumak için SPF değeri yüksek bir güneş kremi bulundurun. Güneş kremi oldukça önemlidir çünkü yoğun güneş ışıklarına maruz kaldığınız takdirde cilt sorunları baş gösterebilir.

spor ayakkabısı

Kapadokya balayı tatilinde ise yürüş yolculukları olacağı için kundura yerine spor ayakkabı, topuklu ayakkabılar yerine babet türünden ayakkabılar almanız yeterli olacaktır. İklime göre İlkbahar aylarında şemsiye, yaz aylarında şapka, sonbahar aylarında hırka gibi kalın giyisiler, kış aylarında mont - kaban - eldiven vb bulunudurulmalıdır.


güneş gözlüğü

Eğer Kapadokya balayı tatilinizi kış zamanında geçirecekseniz unutmayın ki dağların esintisi ve doğanın kokusu sizin üzerinizde olacak ve eşinizle şömine etrafında mumlarla oluşan romantik anlar yaşayacaksınız. Ancak dışarıda ki hava durumu soğuk olacağından ötürü almanız gereken ilk şeyler arasında eldivenler, boyun atkı, şapka olmalıdır. Kış tatili yapacaksanız eğer en büyük zevkiniz kayak olacaktır aman sakın kayak malzemelerinizi unutmayın.


yaz şapka

Balayı tatiller de yaşanan en büyük sorunlardan biri ise; gerek düğün telaşı olsun gerekse iklim değişikliği olsun yorgun düşebilir. Bu yüzden yanınıza ağrı kesici, ateş düşürücü, mide ilacı gibi eczanenin direkte verebileceği ilaçlar bulundurmalısınız. Eğer sağlık problemleriniz varsa yanına mutlaka devamlı kullandığınız ve doktorunuzun verdiği ilaçlarınızı da götürün.
Bu Kapadokya balayı tatili eşiniz ile romantik bir tatil olacağı için mutlaka yanınıza romantik ve çekici bir kıyafet bulundurun. Giyiminiz her zamankinden daha özenli ve bakımlı olmalıdır.

Bu yazdıklarımızın dışında genel bir liste oluşturmak istenirse;
 1. Güneş gözlüğü
 2. Parfüm
 3. Vücut losyonu
 4. Diş fırçası ve diş macunu
 5. Tıraş takımı
 6. Makyaj çantası
 7. Müze Biletleri
 8. Rezervasyon bilgileri
 9. Kredi kartı, Pasaport, Kimlik
 10. Adaptör ve şarj aletleri
 11. Plaj çantası
 12. Minibook - Laptop
 13. Kayak takımı
 14. Kar botu
 15. Nemlendirici
 16. Termal iç kıyafetleri
 17. Kulaklık
 18. Parmak Arası Terlik
 19. Kitap - Roman
 20. Fotoğraf Makinası İçin Yedek Sd kart